Lesní cesta Kostelní Bříza – Kamenice

V roce 2016 proběhla oprava povrchu lesní cesty II. třídy z Kostelní Břízy na Kamenici. Zakázku pro Lesy České republiky zhotovila firma Ekoinvest Sokolov. Zadání opravy bylo:

  • V prvním úseku bude opraven povrch penetrovaného makadamu v šíře 3 m a délky 325 m doplněním kameniva a bude proveden asfaltový nátěr.
  • Druhý úsek LC v délce 1 716 m a šíře 3,5m bude opraven povrch štěrkodrtí se zakalením
  • Třetí úsek stejný jako první v délce 420 m a šíři 3 m

Po dvou letech je povrch cesty na několika místech bohužel porušený, takže např. s kočárkem vás čeká poměrně drncavý zážitek. Výlet na Kamenici je ovšem i tak pěkný zážitek. Doporučit lze také cestu hlubokým lesem směrem na Studánku, kam vede asfaltová cesta.

Pálení čarodějnic 2018

Dne 28. 4 2018 uspořádali obyvatelé Kostelní Břízy a přátelé pálení čarodějnic.

Dětský den 2018

Organizace Dětského dne 2018 se ujala Alice Novotná s paní Schubertovou, rodinnými příslušníky a přáteli. Děti putovaly parkem po stanovištích, kde soutěžily o pamlsky.

Dětský den 2018 v zámeckém parku

Pozvánka na Dětský den 2018

Vážení přátelé, přijďte s dětmi na malý dětský den do parku v Kostelní Bříze dne 3. června 2018.

Archivní letecké snímky ze 40. a 60. let 20. století

Český úřad zeměměřický a katastrální zveřejnil ve své webové aplikaci Letecké měřické snímky archivní fotografie ze 40. a 60. let 20. století, které byly ve své době pořízeny pro vojenské účely. V této aplikaci již byly k dispozici fotografie ze 30. let a z doby po roce 2000. Dále si můžete prohlížet letecké snímky z 50. let na webu Kontaminace.

Archvivní fotky Kostelní Břízy ze 40. let 20. století

Letecká fotografie Kostelní Břízy z roku 1947

Město Březová koupilo zámek a plánuje nekomerční využití a možná i stavební parcely

Podnikatel Lukman Lukmanov v areálu bývalého a již zcela zdevastovaného zámku v Kostelní Bříza zahájil před lety stavební práce: zbořil seník a střechu nad vepřínem, opravil střechu a patro nad kravínem. Tím to však skončilo, v dalších úpravách nepokračoval. Na podzim 2017 zámek a přilehlé pozemky od podnikatele koupilo za cca 4 mil. Kč město Březová ve snaze ochránit pozemky před nevhodným využitím pro účely zdárného rozvoje obce. V jeho režii proběhlo zplanýrování dvora a protisvahu podél zámku. Budoucí využití se bude týkat fenoménu zaniklých obcí a možna dojde i na stavební parcely.

Zámek a nádvoří

Celý příspěvek

Hospoda na Kamenici v novém

Město Březová opravilo hospodu na Kamenici. Novou provozovatelkou je paní Fazekašová. V hospůdce je příjemné posezení, dobré pivo (Chodovar), jednodušší jídla, pravidelně tam hraje živá hudba. Otvírací doba – viz stránky Březové.