Pálení čarodějnic 2021

30. dubna 2021 proběhlo pálení čarodějnic.

Foto: Radek Martínek

Brigáda u rybníka

Foto: Rade Martínek

Podzimní brigáda u rybníka

O týden dříve:

Foto: Radek Martínek

Stavění májky 2019

Čarodějnice 2019 se povedly, účastníci vzpomínají doteď.

Změna provozu U Bílého koníka

„V pátek dne 4. 2. 2011 proběhne veřejné zahájení provozu, na které je každý srdečně zván,“ bylo psáno v historickém článku na těchto webových stránkách o nové resturaci U Bílého koníka. Po rozsáhlé opravě památkově chráněného objektu byl spuštěn provoz restaurace.

Restaurace si zakrátko vydobyla renomé. Došlo také k obnově sálu, jenž následně sloužil jako prostor pro svatby a jiné podobné akce. K sálu byl dále přistavěn jednopodlažní objekt pro kuchyň, avšak nebyl dosud dokončen. Rozestavěn je i přístavek, jenž slouží jako sklad uhlí. Na zahradě restaurace ostatně dodnes stojí velká stavební buňka.

Dne 1. 2. 2019 však restaurace na profilu v sociální síti Facebook informovala o ukončení provozu:

„Vážení hosté, právě dnes je to 8 let od otevření restaurantu U Bílého koníka. Zažili jsme s Vámi řadu krásných chvil, na které budeme dlouho vzpomínat. Dnes se s Vámi loučíme. Bílý koník bude dále nabízet služby penzionu a stravovací služby pro uzavřené společnosti.“ (PDF)

Restaurant se tedy změnil na penzion a prostor pro společenské akce s vybavenou kuchyní a stravovacím provozem (viz profil na webu Booking; snímek webové stránky).

Restauraci (penzion) provozuje společnost Restaurant U Bílého koníka spol. s r.o., v níž 100% podíl vlastní Ing. Číhal. Pozemek a budobu restaurace vlastní společnost ENVIRCON s.r.o., v níž 100% podíl vlastní Jiří Číhal.

Pozvánka na Kamenický KAM-LAUF 2019

V sobotu 9. 2. 2019 se na Kamenici uskuteční závod v běžkování klasickou technikou s názvem Kamenický KAM-LAUF. Závod patří spíše do kategorie „sranda závodů“, takže na startovní čáře je vítán opravdu každý.

Rozpis závodu (PDF)

Foto: Kluci z Kluče