Březová se připravuje na běžkaře

Autor: ČTK
Zdroj: MF Dnes, příloha Karlovarský kraj
Dne 15. 11. 2007

Březová na Sokolovsku už připravuje lyžařské stopy na letošní sezonu. Trasy, které mohli běžkaři využít poprvé před dvěma lety, by letos měly být lépe upravené.
„Hlavní novinkou je letos pořízení mobilní garáže pro sněžný skútr. Díky tomu bude jednodušší stopy udržovat. Rozšířili jsme také parkování na Lobzech a vinárna tu rozšířila služby o zimní zahradu,“ řekl starosta Březové Miroslav Bouda.

Trasy byly doplněny o nové informační tabule a připravuje si i výroba druhého zařízení, které by umožnilo upravovat dvě stopy zároveň, a ušetří tak náklady na pohonné hmoty. Podle internetových stránek areálu skibrezova.sweb.cz se také připravuje technické zařízení pro volný styl (bruslení).

Stávající trasy měří asi třicet kilometrů a vedou v několika okruzích mezi Březovou, Lobzy a sahají nejdále k Podstrání. Plány Březové počítají s jejich dalším rozšiřováním do Slavkovského lesa a až k Mariánským Lázním.

„V zimě by trasy sloužily pro běžkaře, v létě třeba pro nordic walking,“ doplnil Bouda.

Lyžařské trasy okolo Březové jsou ideální hlavně pro rekreační běžkaře ze Sokolova a okolí. Místo dlouhé cesty na Kraslicko nebo na Boží Dar mohou sem dojet autobusem MHD.