Březová se stala krajskou vesnicí roku 2009

Kostel v současné době dostááv novou omítku

Kostel v současné době dostává novou omítku

Město Březová získalo uspělo v krajském kole soutěže Vesnice roku a postupuje do celostátního kola. Za vítězství v soutěži Březová získala zlatou stuhu a 1 milion Kč k tomu. Diplom za vzorné vedení knihovny dále převzala vedoucí městské knihovny Jaroslava Remetová. Ač město, Březová se do soutěže obcí mohla přihlásit, protože pod ni organizačně spadá šest obcí: Arnoltov, Černý Mlýn, Kamenice, Kostelní Bříza, Lobzy a Rudolec.

Úryvek z článku v Sokolovském deníku:

Město Březová se totiž stará o šest okolních obcí, pro které chystá jeden projekt za druhým. To je také důvod, proč starosta Březové Miroslav Bouda nedokáže jasně určit, kam vybojovanou sumu nasměruje. „Máme tolik námětů, co v těch našich vesničkách opravit nebo vybudovat, že bych o tom mohl vyprávět hodiny. V některých totiž jakoby se doslova zastavil čas. Za možnost získání milionové dotace jsem rád. Každá koruna se hodí,“ prohlásil Bouda. „Peníze můžeme dát do komunikací, na revitalizaci kapličky v Kostelní Bříze či investovat do napojení dalšího vodovodu,“ zmínil starosta.

Ježíš na kříži na hřbitově

Ježíš na kříži na hřbitově

Žabkám se v Kostelní Bířze daří

Žabkám se v Kostelní Bříze daří

Porotci soutěže na Březové ocenili život samotné obce a aktivitu občanů.

Zajímavá je představa starosty Boudy o tom, jak bude Březová vypadat za deset let: „Za tu dobu bude mít okolo čtyř tisíc obyvatel. Moje vize je, že se jednou spojíme s Rudolcem a vytvoříme jeden celek.“

Fotografie ze slavnostního vyhlášení výsledků krajského kola soutěže Vesnice roku 2009 v Karlovarském kraji.

Napsat komentář