Koupání

Komáří rybníky

Pokladem Slavkovského lesa jsou Komáří rybníky. Komárů je tam kupodivu méně než jinde. Dno tam uvidíte i uprostřed rybníku. Čistší vodu aby člověk pohledal. A kolem samé hluboké, čarokrásné lesy. Pro autoturisty bude zřejmě nepříjemnou novinou, že k rybníkům se dá v nejlepším případě přijet na kole, hůře potom dojít pěšky.

Z Kostelní Břízy na Komáří rybníky vede nejlepší cesta takto: z KB jeďte Kamenici, z ní na Lobzy a a z Lobzů sjeďte dolů do údolí Vítkov (nikam jinamostatně silnice nevede). Na křižovatce se dejte doleva a po 200 metrech odbočte doprava na turistickou cestu. Vede do kopce a dovede vás do Milířů. Z nich už pojedete po modré turistické značce do Třídomí. Tam vás ukazatel nasměruje po žluté k cíli.

Rybníky na Kladské

Koupání v drsné přírodě na Kladské je jedinečným zážitkem. Při plavání průzračnou vodou červenohnědého odstínu, způsobeného rašelinou na dně, vám bude společníkem nedotčená příroda a většinou nikdo jiný, protože tyto rybníky nejsou příliš známé. Kladský rybník je obepnut naučnou stezkou a koupání v něm je spíše na rychlé osvěžení (a většinou probíhá u konce stezky). Vhodnější je Mýtský rybník, který je asi 2 km od silnice z Pramenů na Kladskou od rozcestí Potok Rota.

Z Kostelní Břízy se na Kladskou jede po vyznačené trase z Kostelní Břízy na Kladskou autem. Jede se na Rovnou, do Podstrání, v bývalé obci Čistá po hlavní silnici doprava, poté do Pramenů a na Kladskou.