Pěší, běžci a houbaři

Kostelní Břízu obdivují návštěvníci zejména jako výchozí bod pro dopolední návštěvy okolních lesů za účelem hledání hub. Zřídkakdy se vracívají s košíkem, který není naplněn až po okraj krásnými kousky. V létě r. 2009 ale přibyla velká turistická atrakce – červená a zelená turistická značka Klubu českých turistů (turistická mapa; v září 2010 tam ale ještě nové trasy vyznačeny nebyly).

Otisk turistického razítka v Kostelní Bříze

Od září 2011 lze v restauraci U Bílého koníka získat otisk turistického razítka.

Pěší turistika na vyšší úrovni se pěstuje o kousek dál, směrem na Kladskou. Tam je ta pravá slavkovskoleská příroda, provoněná rašeliništi a osvěžována potučky. Na Kladské se kolem tamějšího rybníku vine naučná stezka, opodál je Mýtský rybník a nad Kynžvartem pak zřícenina hradu.

Výlety po okolí

Stezka sv. Václava

Stezka sv. Václava

Červená značka vede z Březové přes bývalé vsi Ostrov a Horní Žitná do bývalého Smrkovce, kde stával kostel sv. Václava. Je vhodná pro pěší i cyklisty.
Stezka sv. Vavřince

Stezka sv. Vavřince

Okružní trasa dlouhá 20 km vede cestami i necestami, s pomocí občasného tlačení ji zvládnou i cyklisté na horských kolech. Kostel sv. Vavřince stával v Lobzech.
Na Tři rybníčky na houby

Na Tři rybníčky na houby

Tři rybníčky se nacházejí podél rozbité asfaltové cesty z Kostelní Břízy na Studánku po levé straně. V lesích okolo je bohaté ložisko hub a houbaři se sem slétávají léto co léto.
Výlet na Kamenici do hospody

Výlet na Kamenici do hospody

V Kamenici jsou hospody dokonce dvě, takže si můžete vybrat. A podívat se můžete také ke kapli sv. Máří Magdalény na vrchu U Kaple, odkud je rozhled na Sokolovsko.
Marné hledání Plikenštejna

Marné hledání Plikenštejna

Fotograficky zdokumentovaný výlet po svazích Lobezského údolí začíná u odbočky na Lobzy a vede intuitivně kamsi dál, podél silnice směrem na Podstrání, ale ve svahu v lese, sem a tam, a až uznáme za vhodné, tak zpět k silnici. Prostě procházka....