Filmy z Kostelní Břízy

V obci se natáčely tři filmy:

Název Rok Režisér Herci Téma
Příliš zelené jaro 1974 Vladimír Čech Martin Růžek, Hana Packertová, František Vicena, Petra Kodýmová Drama: V rodině mezi rodiči (František Vicena otec, Hana Packertová – matka, Petra Kodýmová – dítě) vznikají nedorozumění a rozepře vrcholící rozvodem. To vše na pozadí 70. let a ve vojenském prostředí. Martin Růžek v záporné roli novináře diverzanta.
Sedmého dne večer 1974 Vladimír Čech Eduard Cupák, Hana Packertová, Jan Přeučil, Karel Höger, Luděk Munzar, Jiří Krampol Krimi/drama: Bývalý letecký mechanik chce po pobytu ve vězení a práci v dolech začít nový život v malé pohraniční vsi. Nešťastnou shodou okolností upadne dokonce do podezření z dvojnásobné vraždy… Více zde
Boží duha 2007 Jiří Svoboda Milan Kňažko, Markéta Hrubešová Drama: Nemocný, utahaný a životem pokroucený přijíždí těsně po skončení války do pohraničí a hledá člověka, který za války udal a zlikvidoval jeho rodinu. Setká se s mladou německou ženou, kterou revoluční gardy připravily o poslední zbytek lidské cti. Více zde

Sedmého dne večer: na motivy akce Kazar; čestné občanství pro K. Högera; natáčelo se mj. v kasárnách Mýtina na Tisové (scéna poplachu jednotky pohraniční stráže)

Boží duha: film získal ocenění, ale i pokutu; z natáčení v obci

Prezentaci o těchto filmech přednesl dne 2. 3. 2012 v restauraci U Bílého koníka na oslavě prvního výročí od jejího otevření Ing. Michael Rund, ředitel muzea v Sokolově.