Doprava, zdravotnictví, obchod

Z počátku Vojenských statků nebyla po léta do obce zavedena autobusová linka a muselo se chodit pěšky na Mýtinu, nebo na Špígl. Odtamtud se jezdilo chebským autobusem do Sokolova. Později byly zavedeny dvě autobusové linky, jedna ráno, druhá večer. Dnes jsou čtyři autobusové linky Sokolov – Kostelní Bříza – Rovná a zpět.

Na Kostelní Břízu dojížděl každé druhé pondělí obvodní lékař z Dolního Rychnova, MUDr. Josef Novák. Ordinoval v místnosti Červeného kříže v čp.32.

Po ARMĚ otevřel svojí prodejnu v Kostelní Bříze n.p. PRAMEN s polodenním provozem. Do prodejny prodavačka Brandlová docházela denně lesem z Kamenice, a to za každého počasí. Později byla tato prodejna převzata LSD JEDNOTA s celodenním provozem. Byla otevřena prodejna LSD JEDNOTA v osadě Rudolec. Do osady Arnoltov dojíždí dvakrát týdně dosud pojízdná prodejna LSD JEDNOTA.

Prodejny jsou dobře zásobovány, mají i malý sortiment textilu a různé zboží, které nahrazuje drogerií. Dodávají občanům na objednávku i stavebniny, jako cement, vápno, dále lino, ledničky atd. Byly instalovány chladící pulty a 1x týdně dováží MASNA n.p. čerstvé maso a 2x týdně uzeniny.

Jednota vykupuje od drobných chovatelů vajíčka atd.V obci fungují dva dohlížecí výbory a téměř všechny rodiny jsou členy LSD JEDNOTA. V roce 1966 provedla Jednota generální opravu své prodejny v čp.7 nákladem 68 tisíc Kč.

Napsat komentář