Návštěvní kniha

Formulář pro přidání vzkazu do návštěvní knihy je dole pod příspěvky, které jsou řazeny od nejnovějšího.

46 komentářů u „Návštěvní kniha

  1. Mrzí mě, že ačkoli máme v Kostelní Bříze nové velké parkoviště, návštěvníci vesnice, zejména výstav drobného zvířectva a její krásné, čerstvě zrekonstruované hospody a také kostela, parkují na návsi. Měli by brát ohled na zdejší obyvatele, nejen na svoje pohodlí. V době různých akcí je naše náves doslova oplechovaná.

  2. Dobrý den pane Fišere,über diese Website und besonders das Engagement zum Wiederaufbau alter Gebäude hat mich sehr gefreut.Meine Ahnen SEIDL (väterlicherseits) kommen aus Ruditzgrün.Ich transkribiere zur Zeit die Sterbebücher von Kostelní Bříza für den Ort Ruditzgrün (Actapublica – Státní oblastní archiv v Plzni). Haben Sie Interesse an meiner Mitarbeit? Leider kann ich noch nicht genügend Tschechisch. Ich lerne es erst seit 3 Monaten.
    S pozdravem
    Erika Harazim

  3. Dobry den pane Fisere,
    se zajmem jsem si prohledla vase stranky a spoustu podarenych fotografii.

    Obracim se na Vas s dotazem, zda je mozne a u koho zajistit pro skupinu gymnaziastu exkurzi v hnedouhelnem dole /v ramci vyuky geologie,zemepisu/.
    Pokud to neni mozne z nejakych duvodu mozne, urcite vite,kde je mozno co nejlepe pozorovat dulni cinnost, jeji dusledky , pripadnou revitalizaci atp.
    Radi by se vydali na Sokolovsko a a do jeho okoli na nekolik dni, co nejvice poznali z krajiny, ktera ma 2 tvare/ale asi mnohem vice/, te zanikajici krasne prirody a te ktera pada na oltar spolecnosti. Privitam i pripadny tip na ubytovani v mladeznicke ubytovne nebo podobnem zarizeni.
    Dekuji za kazdou odpoved,radu a pripadny tip.
    S pozdravem Zdenka Langova

  4. No prostě mi to nedá …. Obsahově i technicky skvěle zvládnuté stránky. Spousta oficiálních webů měst a institucí by mohla závidět. A nemůžu zapomenout pochválit opravdu povedené fotky. Ta hromada práce je na stránkách opravdu vidět.
    Přeju spoustu inspirace pro obsah a úspěchy při krocení těch výkřiků techniky.

    Nadšený
    jr

  5. Zdravím, moc pěkné stránky.
    Uvádím několik podrobností k novým turistickým značkám (jsem jejich autorem):
    zelená – Stezka sv. Vavřince pojmenována na památku zaniklého kostela sv. Vavřince v Lobzech; vede z Březové přes bývalou Paseku na Lobezskou silnici, nejvyšší bod má na vrchu V kamenitém (777 m), kde prochází kolem skalního útvaru (snad tam býval gloriet dle původního německého názvu vrchu); kolem Libavské vyhlídky s výhledem do údolí Libavy do Kostelní Břízy; Císařskou cestou na louky Velká Halič; kolem rybníka do Rudolce; přes potok nahoru do Kamenice a zpět do Březové – celkem 20 km.
    červená – Stezka sv. Václava nazvána podle zaniklého kostela sv. Václava ve Smrkovci; z Březové lesem do Kostelní Břízy (cestou křižuje okružní zelenou), dále do údolí Velké Libavy a kolem rybníčků na křižovatku se stávající žlutou, přes zaniklé vsi Ostrov a Horní Žitnou na Smrkoveckou vyhlídku a do horní části údolí Podleského potoka. Zde se napojuje na novou trasu modré značky vedoucí na nejvyyší slavkovský vrchol Lesný. Lze projít jako „slavkovskou hřebenovku“ z Březové do Lázní Kynžvartu cca 25 km.

  6. Krásný den vám všem na Kostelní Bříze. Jezdíme k vám už nějakou dobu na procházky a moc se nám tu líbí. Jsme pětičlenná rodina ze Sokolova a rádi bychom se z města přestěhovali na vesnici, blíž přírodě. Vaše malá vesnička nás učarovala a tak jsme začali pátrat na internetu, zda by se tu dal koupit nějaký domeček, nebo pozemek, ale bez úspěchu. A pak mě napadlo, zkusit to ještě touto cestou, třeba těchto pár vět bude číst někdo, kdo by nám v našem hledání mohl pomoci. Předem děkuji za jakoukoliv informaci a přeji vám všem, aby vaše vesnička stále vzkvétala, a aby se tu všichni cítili tak fajn, jako my.

  7. Ich bin die Cousine der beiden Herren Zelenys, die schon im Gästebuch geschrieben haben. Im April 2007 waren wir mit der Familie meiner Schwester (zusammen 17 Personen) bei der Familie Fischer in Kirchenbirk und haben uns englisch und deutsch mit ihnen unterhalten. Ich freue mich über die Fortschritte der Restaurierung der Kirche und des Parks. Bei eventuellen Zusendungen von Unterlagen meiner 2 Vettern werde ich mich gerne anschließen

  8. Ich wurde von meinem jüngeren Bruder Eduard Zeleny (wir beide heissen auch in Österreich Zeleny!- nicht Grüner) auf diese sehr schöne und interessante Website über das von uns in den letzten Jahren öfters besuchte Kirchenbirk aufmerksam gemacht. Ich lebe derzeit in dem kleinen Städtchen in Oberösterreich mit dem Namen Kirchdorf, in dem im Jahre 1997 meine Kusine (sister in law) Adalberta von Brand-Kopal, die Tochter der letzten Besitzer des Schlosses Kirchbirk, Maria und Gottlieb Freiherr von Brand-Kopal, gestorben ist. Ich werde mich sicher bei Familie Fischer in Kirchenbirk per mail melden.

  9. Ihre Bemühungen zum Wiederaufbau und zur Erhaltung der alten Kirche von Kirchenbirk sind großartig und bewundernswert.
    Mein Onkel war der letzte Besitzer des Schlosses bis zum Kriegsende. Meine Kusins sind in Kirchenbirk zur Schule gegangen. Ich habe viele Fotos von dort aus dieser Zeit.
    Weiterhin viel Erfolg!

  10. Srdečně Vás zdravím.
    Zajímám se o historii Kostelní Břízy, protože tady moje prababička prožila na zámku dětství. Vaše stránky jsou úžasné. Přeji Vám hodně úspěchů v získávání dalších informací , které pomohou i ostatním uvědomit si že do tohoto nádherného kouta země patříme i my.
    Lubor P.

  11. Dobrý den z Německa, blahopřejí vám k stránkách vaši obce. Pro obec s takovými málo obyvatelů je to opravdový výkon. Vždycky jsem se zajimal o dějiny českých krajin, ačkoli nevím vlastně proč, protože já osobně s nimi nemám nic co dělat. Jenže babička a matka mého přítele (a sousedky mé rodičů) přišly z Reichenbachu (Bystřina). Nevzpomenu si na to, že o tom hodně povídaly, ale musel udělat na mně takový dojem že to nikdy zapomněl. Oba dva už před dlouhou dobou umřely a jsem si jist, že by se moc těšily, že dneska v Slavskovém lese její historie není úplně zapomenutá.
    Srdečné pozdravy, Gerd Schwarz
    P.S.: Sousedky se jmenovaly Kühnl a babička byla rozená Heuer.

      • Ahoj,
        díky, ale to samé platí o ostatních fotkách. Jak už těch dokumentárních bez kterých by to bylo o ničem nebo o ostatních postřehových a krásných detailů jak v krajině nebo jinde.
        Přeji rychlé doladění a vychytání much..
        Jarda P.

Napsat komentář