Začátek léta v Kostelní Bříze

Když se člověk vydá jeden letní den na Kostelní Břízu, rozhodně nemá pocit, že by ves spala. Kromě toho, že každý obyvatel i chalupář zvelebuje své „sídlo“, narazíte na vyslané pracovníky z Březové, na opraváře cest, na malíře a mnoho dalších.

Páni s křovinořezy krásně vyčistili travnaté plochy po celé vsi. Hlavně kolem kostela a na návsi, kde je teď máme téměř anglický trávníček.

Pan hospodský Jan Gelbič se postaral o posezení před hospodou, opravil a natřel lavice, které na vás teď skvěle připravé čekají, turisté.

Kromě opravenýh děr v hlavní silnici se pracuje i na další „komunikaci“. Na původně pískovou cestu, která se trochu bahnila v období dešťů, se navezly kameny poměrně velikých rozměrů. Uvidíme, co dál, jestli se bude přidávat nějaká další vrstva. Zatím to nevypadá jako výsledná podoba. Hned u této cesty, která vede dolů do vsi kolem paneláku stojí Smíšené zboží U Hofmanů, které taky prošlo přeměnou. Nový kabát má barvu žluto – růžovou a domek vypadá jako z pohádky.

Snad není hezčího období v Kostelní Bříze než léto. A tak vás všechny zveme do naší vsi, ať už na kole nebo pěšky, na celý den nebo jen na posezení u hospody.