V hospodě se bude střílet z praků

Autor: Bohumil Zeman
Zdroj: MF Dnes, příloha Karlovarský kraj
Dne 10. 10. 2003

Nikoliv pod širým nebem, ale v sále místní hospody, se bude tentokrát soutěžit ve střelbě z praků. Pro „halovou“ variantu se rozhodli pořadatelé Březovské prakiády kvůli nepříznivé předpovědi počasí, kdy by mohl vítr a déšť narušit regulérnost celého klání.

„Rozhodli jsme se pro Kostelní Břízu, která je jenom kousek od Březové, abychom přispěli k oživení života na vsi. Sál je tu dostatečně velký, takže nebude problém. Pod střechou se bude střílet už podruhé, jinak je to v pořadí čtvrtý ročník,“ přibližuje Prakiádu březovský starosta Miroslav Bouda.

Ten se praku chopí také, ale prý nepočítá s tím, že by mohl dosáhnout na stupně vítězů. „Střílím rád, ale špatně,“ přiznal.

Prakiáda v Kostelní Bříze je určena pro všechny příchozí, kteří mají chuť zkusit své umění. Připraveny budou praky i dostatek munice. Střelci budou pálit nejdříve na pistolové terče ze vzdálenosti 10 metrů a posléze na pohyblivé cíle v podobě sklopných koleček o průměrech 8 a 12 centimetrů. Vždy mají deset ran, kdo získá nejvíce bodu ze všech disciplín, vítězí.
Březovská prakiáda začíná v sobotu v sále hospody v Kostelní Bříze od 9.30 hodin prezentací účastníků. Startovné je 40 korun, za ně dostanou soutěžící střelivo a budou jim zapůjčeny praky.