Boží duha v akci

Dne 18. října 2007 se na obecní návsi konalo natáčení filmu Boží duha. Vzhled obce byl vrácen v čase o sedmdesát let na konec druhé světové války (viz fotografie a další z druhého dne). V tomto ohledu obyvatele jistě zajímá, zda-li bude odstraněna všechna hlína s kameny navezená na silnici. Zajímají-li vás podobné informace o filmu, přečtěte si následující články:

„Tedy evokuje atmosféru těsně po válce v pohraničí. Měli jsme problém taková místa najít, protože venkov už je dnes malebnější, domy nové nebo opravené,“ dodala Pilařová.

Film Boží duha je příběhem stárnoucího muže. Nemocný, utahaný a životem pokroucený přijíždí těsně po skončení války do pohraničí. Hledá člověka, který za války udal a zlikvidoval jeho rodinu. Setká se s mladou německou ženou, kterou revoluční gardy připravily o poslední zbytek lidské cti. Je sama, bez rodiny, bez dítěte a schovává se před lidmi, kteří přicházejí do pohraničí rabovat a prosazovat samozvaný pořádek. Ti dva se sblíží, ale než si vůbec stačí říci svoje jméno, přijde tragický konec.

ženské

natáčení

1 komentář u „Boží duha v akci

Napsat komentář