Výtvarníci uspořádali vernisáž

Ve fotogalerii Výtvarníci naleznete několik desítek fotografií z vernisáže, kterou na závěr svého pobytu uspořádali účastníci letní umělecké školy. Ti v obci pobyli zhruba týden. Během této doby sbírali podněty, které nakonec přetvořili do uměleckých děl. Ta jsme si mohli prohlédnout na vernisáži.

Vernisáž začíná

Úvodní slovo v kostele

Replika okna s vitrážemi a fotografie děl z jiného území

Hlavní část vernisáže byla v kostele a na bývalém hřbitově (či v kostelní zahradě, chcete-li). Jeden exponát nás zavedl po zelené turistické značce až za Velkou Halič. A tento exponát na místě zůstal, takže neváhejte a vyražte za ním. Jmenuje se Pařez? Část výtvarníků tvořila na výsypce naproti Elektrárně Tisová a v kasárnách v Černém Mlýně. Tato díla byla nafocena a předvedena na hřbitově. Odpoledne jsme absolvovali komentovanou prohlídku židovského hřbitova v Krásné Lípě. Ještě předtím proběhla debata o využití kostela sv. Petra a Pavla, kde kromě výtvarníků promluvili např. pánové Kábrt a Rojík.

Debata o využití kostela

Na židovském hřbitově v Krásné Lípě

Žraut na návsi

Večer se na návsi u maringotky sešli výtvarníci a občané a strávili spolu dlouhý večer. Výtvarníci mnohokrát vyslovili své díky ochotným stavařům, kteří jim údajně se vším velice ochotně pomohli. Konkrétně jmenovali Jardu.