Okolí Březové nabízí běžkařům třicet kilometrů nových stop

Autor: Bohumil Zeman
Zdroj: MF Dnes, příloha Karlovarský kraj
Dne 5. 1. 2006

Stopy nechala vůbec poprvé s pomocí nového sněžného skútru vyznačit březovská radnice.

Od konce minulého týdne se tak mohou běžkaři projet v celkem čtyřech barevně rozlišených a vzájemně propojených okruzích.

„Nejlepší nástupní místo do stopy je na Rovné, kudy vede fialový okruh kolem letiště. Z něho se dá přejet do červeného a modrého okruhu směr Kamenice a Lobzy. Od autobusové zastávky v Březové je zelený okruh asi jeden a půl kilometru daleko a dá se odsud dojet až na Rovnou,“ řekl Petr Gruss, který s partou nadšenců bílé stopy tvoří a udržuje.

Podle Grusse je značení zatím jen provizorní. Mapky a šipky najdou lyžaři na stromech. Rozcestníky i s údaji o vzdálenostech tu uvidí až v příští sezoně.
„Stopy budeme upravovat hlavně před víkendy. Je to pro nás nultá sezona. I my se učíme a příští rok bude značení perfektní,“ slibuje Petr Gruss.

Nápad upravovat běžecké stopy s pomocí zařízení vlečeného za skútrem vznikl po vzoru zimních běžeckých tras v okolí Mariánských Lázní. „Orientační mapky stop dáme na naše internetové stránky. Kdo má zájem o bližší informace, ať zavolá k nám na městský úřad,“ nabídl starosta Březové Miroslav Bouda.

Doufá, že se šance chopí i hostinští v okolních osadách a nabídnou lyžařům občerstvení. V příštích letech se mají trasy prodloužit až ke Kladské a Mariánským Lázním.
Sněžný skútr pořídilo město Březová a významně přispěl také Sokolov, Královské Poříčí a sdružení obcí Sokolov – západ.

Upravené běžecké okruhy u Březové

Modrý – délka 5 km, Kamenice
Červený – 10 km, Kamenice – Lobzy – Rovná
Zelený – 3 km, Březová – Lobzy
Fialový – 12 km, Rovná – kolem letiště