Vánoční koncert 2011 (aktualizováno)

Tradiční vánoční koncert v kostele sv. Petra a Pavla se uskuteční dne 18.12.2011 v 17:00 hodin.

Program

  • Andreas Türpe, evangelický farář z Klingenthalu – krátké duchovní slovo (bude tlumočeno)
  • Adventní písně, duchovní skladby a vánoční koledy
    • Věra Smržová – zpěv
    • Taťáňa Kovářová – housle
    • Petr Rojík – elektronické klávesy
    • všichni návštěvníci kostela – zpěv

Vánoční koncert 2011 (stáhnout plakát PDF)

Aktualizace 19. 12. 2011

Petr Rojík, pí. Kovářová

Petr Rojík, pí. Kovářová

Památka na Václava Havla, zesnulého v den vánočního koncertu

Památka na Václava Havla, zesnulého v den vánočního koncertu

Foto: V.Č.

Adventní koncert 2011 (aktualizováno)

Na adventním koncertu se v kostele sv. Petra a Pavla v Kostelní Bříze představí pěvecký sbor JenTak se sbormistryní Andreou Plachou. Toto malé adventní zastavení se koná 4. 12. 2011 v 17:00 hodin. Na programu jsou lidové písně, spirituály, duchovní skladby a vánoční koledy.

Pořádatelem akce je Nadace pro děti. Vstupné je dobrovolné a bude využito na opravu kostela.

Doplnění po koncertu

Sto židlí v kostele nestačilo, další lidé museli stát. Zájem o koncert o druhé adventní neděli byl veliký. Návštěvníci odcházeli spokojeni, naladěni na vánoční notu. Děkujeme Nadaci pro děti za pěkný zážitek!

Letní koncert Heimatchor Kraslice

Nadace pro děti zve na hudební a vypravěčské setkání nadšenců nejrůznějšího věku, osudů a národností v kostele v Kostelní Bříze dne 31.7. 2011 v 18:00.

Po krátkém vyprávění o Slavkovském lese vystoupí seniorský, s jiskrou zpívající soubor Heimatchor Kraslice s kyticí písniček našeho kraje v původních nářečích.

Pořádatel: Občanské sdružení Kolohnát (dříve Jedličkův ústav v Praze) a Nadace pro děti.

Celý příspěvek

Z vánočního koncertu 2010

Více než 60 účastníků vánočního koncertu v kostele sv. Petra a Pavla si užilo krásného zpěvu trojice Věra Smržová, Monika Bechyňová, Marcela Frischová (doprovod Petr Rojík) a sboru La Dolce Vita. Naladěni na vánoční notu můžeme konečně načít týden, na jehož konci čeká Štědrý den. Celý příspěvek

Letní koncert s La Dolce Vita

V sobotu 3. 7. 2010 se v kostele sešlo více hostů než židlí, a tak někteří z diváků museli stát. Početné obecenstvo na koncertu v podání sokolovského pěveckého sboru La Dolce Vita nadšeně tleskalo po každé z 20 písní, které žánrově zasáhly malé, velké, mladé i starší. Nadace pro děti, která koncert uspořádala na počet patronů kostela, sv. Petra a Pavla, nabídla návštěvníkům odpoledne v příjemném chladivém prostředí, které v doprovodu písní ponoukalo k zamyšlení, na které v běžném denním shonu není čas. Celý příspěvek