Vánoční koncert 2011 (aktualizováno)

Tradiční vánoční koncert v kostele sv. Petra a Pavla se uskuteční dne 18.12.2011 v 17:00 hodin.

Program

  • Andreas Türpe, evangelický farář z Klingenthalu – krátké duchovní slovo (bude tlumočeno)
  • Adventní písně, duchovní skladby a vánoční koledy
    • Věra Smržová – zpěv
    • Taťáňa Kovářová – housle
    • Petr Rojík – elektronické klávesy
    • všichni návštěvníci kostela – zpěv

Vánoční koncert 2011 (stáhnout plakát PDF)

Aktualizace 19. 12. 2011

Petr Rojík, pí. Kovářová

Petr Rojík, pí. Kovářová

Památka na Václava Havla, zesnulého v den vánočního koncertu

Památka na Václava Havla, zesnulého v den vánočního koncertu

Foto: V.Č.

Adventní koncert 2011 (aktualizováno)

Na adventním koncertu se v kostele sv. Petra a Pavla v Kostelní Bříze představí pěvecký sbor JenTak se sbormistryní Andreou Plachou. Toto malé adventní zastavení se koná 4. 12. 2011 v 17:00 hodin. Na programu jsou lidové písně, spirituály, duchovní skladby a vánoční koledy.

Pořádatelem akce je Nadace pro děti. Vstupné je dobrovolné a bude využito na opravu kostela.

Doplnění po koncertu

Sto židlí v kostele nestačilo, další lidé museli stát. Zájem o koncert o druhé adventní neděli byl veliký. Návštěvníci odcházeli spokojeni, naladěni na vánoční notu. Děkujeme Nadaci pro děti za pěkný zážitek!

Letní koncert Heimatchor Kraslice

Nadace pro děti zve na hudební a vypravěčské setkání nadšenců nejrůznějšího věku, osudů a národností v kostele v Kostelní Bříze dne 31.7. 2011 v 18:00.

Po krátkém vyprávění o Slavkovském lese vystoupí seniorský, s jiskrou zpívající soubor Heimatchor Kraslice s kyticí písniček našeho kraje v původních nářečích.

Pořádatel: Občanské sdružení Kolohnát (dříve Jedličkův ústav v Praze) a Nadace pro děti.

Celý příspěvek

Letní koncert s La Dolce Vita

V sobotu 3. 7. 2010 se v kostele sešlo více hostů než židlí, a tak někteří z diváků museli stát. Početné obecenstvo na koncertu v podání sokolovského pěveckého sboru La Dolce Vita nadšeně tleskalo po každé z 20 písní, které žánrově zasáhly malé, velké, mladé i starší. Nadace pro děti, která koncert uspořádala na počet patronů kostela, sv. Petra a Pavla, nabídla návštěvníkům odpoledne v příjemném chladivém prostředí, které v doprovodu písní ponoukalo k zamyšlení, na které v běžném denním shonu není čas. Celý příspěvek

Adventní koncert 2009

Kdo dnes večer přišel do kostela v Kostelní Bříze a nenechal se odradit trošku složitým přístupem, ten na 10. prosinec 2009 nezapomene. Konal se 2. vánoční koncert, na který přijali pozvání naši již známí – paní Smržová a pan Rojík a u nás nováčci – sokolovský komorní smíšený pěvecký sbor La Dolce Vita. Uvedli nás, obecenstvo, do sváteční adventní nálady. Zpívali staré písně, české, anglické a ruské, a také ke zpěvu přizvali diváky. Zážitek to byl silný. Velmi nás potěšila nabídka La Dolce Vita, že se rádi zúčastní i příštího koncertu. Za nabídku jim patří upřímný dík a můžu slíbit, že naše srdečné pozvání dostanou.

Dík za krásný večer však nepatří jen oběma hudebním uskupením, ale také velkému Vláďovi, Táně, Markétce, menšímu Vláďovi a Jirkovi, dále pak pánům Tkáčovi a Rehákovi. Je jejich zásluhou, že kostel byl bezvadně připravený, že se hosté mohli ohřát horkým punčem a čajem a ochutnat vánoční cukroví. Že se mohli potěšit vánočním smrkem vkusně vyzdobeným, posedět v hledišti pod teplo produkujícími lampami.

Bohužel v tomto předvánočním čase se brzy stmívá, takže se nebylo možné pokochat stavebními novinkami zvenčí na kostele. Jinak by každý viděl, jak práce na obnově kostela pokračují. Právě je tu lešení, za nímž se objevuje nová omítka pečlivě podle starých způsobů vršená na kamennou zeď. Přibylo nových oken, nové jsou části podhledů. Také jsme nemohli společně okukovat renovovanou hospodu, kde práce postupují velmi rychle, a to zvenčí i zevnitř.

Další koncert, pokud nenastane nějaký problém, by se mohl konat zase na svátek Petra a Pavla.